top of page

 

ניצן היקרה,

 

ליווית את צוות בית ספר שחר בכרמיאל במקצועיות רבה תוך השמת דגש על נושאים אקטואליים באיכות הסביבה וקיימות. יצרת סקרנות ועניין בקרב הצוות, הן בנושאים המגוונים והשונים שהבאת בהרצאותייך יחד עם מרצים אורחים נוספים והן בסיורי הלמידה.

בהדרכה הצמודה שלך, עם אחריות מקצועית ודירבון אינסופי, ליווית את הצוות המוביל בבניית התלב"ס הבית ספרי בנושא: תרבות הצריכה. הצוות שנבחר מתחומי דעת שונים, כחלק מהזכות שניתנה לבית הספר במסגרת תכנית השרים לקיימות, הונחה על ידך עם אותה נחישות, מקצועיות ושיח מפרה ומקדם שתוצאותיו היו יצירת תלב"ס מקיף ופדגוגי בנושא תרבות הצריכה וקיימות.

כחלק מאותה עשייה הטבעת את חותמך בכך שהמשכנו להתמיד בעשייתנו באיכות הסביבה. לימדנו תחומי דעת שונים סביב הנושא ויצרנו שיח בכיתות. כמו כן הקפנו את סביבתנו הבית ספרית בגינת ירק אורגנית, עצי בוסתן ופרחי נוי והשנה אף זכינו להסמכה כבית ספר ירוק מתמיד ואת חלק מזכייה זו!!

 

קבלי את תודתי והערכתי

בשמי ובשם כל צוות מורי ותלמידי בית ספר שחר

 

 

טל אופיר בלחסן, מנהלת בית ספר שחר

 

"

"

 

כשהכרתי את ניצן ידעתי שהיא מסורה לנושא איכות הסביבה, אכפתית ונכונה לפעול להפצת המודעות לסביבה. לתלמידי בית הספר למחוננים חשוב מאוד ללמוד אצל אנשים רחבי אופקים שנהנים להמציא, לנסות, לחפש פתרונות, לבקר ולהעמיק ראות.

 

השילוב בין היכולות שיש בה, האתגרים שעמדה בהם והרצינות בה נטלה את המטלה ללמד ילדים סקרנים עשה את שלו. ניצן הייתה מורה מפעילה, פתחה בפני תלמידיה אופקים חדשים ועשייה מקורית, הייתה קשובה אליהם תוך מחויבות לצרכי הסביבה.

 

בשנים בהם לימדה ב"מרכז למחוננים ומצטיינים במכללת כנרת", עלתה המודעות של התלמידים לסביבתם ועוד יותר, לאפשרויות הרבות לעשייה בתחום זה, הן במחקר והן בביצוע.

 

הלה סמילנסקי, מנהלת מרכז למחוננים ומצטיינים במכללת כנרת (בעבר)

 

 

"

"

 

 

ניצן לוז עסקה בקריית אתא במספר נושאים:

 

* הכנת תכנית מפורטת להפרדת פסולת אורגנית במקור. התכנית הוגשה למשרד להגנת הסביבה . העבודה נערכה במקצועיות ויסודיות ואף קיבלה תשבחות מהמשרד להגנת הסביבה.

* סיוע בהגשת "קול קורא" לתמיכה בהפרדה במקור.

* תמיכה מקצועית בתחום יישום חוק האריזות.

 

ברצוני להדגיש את נכונותה של ניצן לסייע לרשות בידע הרב שלה בתחום והמקצועיות בה הכל נעשה.

בין היתר נדרשה ניצן להציג את הנושאים הנ"ל בצוותי היגוי ומול מובילי דרך בעירייה. כל זה נעשה לשביעות רצוננו המלאה.

 

 

יוסי שטייגמן, מנהל איכות הסביבה ורישוי עסקים, עיריית קריית אתא

 

 

 

"

"

במשך 3 שנים ליוותה ניצן לוז את המועצה המקומית זכרון יעקב בתהליך ההפרדה במקור לשני זרמים.

 

ניצן פעלה במהלך הפרויקט כמלווה תפעולית לתהליך ההפרדה. במסגרת זו ניהלה את תקציב התמיכה מהמשרד להגנת הסביבה ובדקה שהמועצה עומדת בכל התנאים עליהם התחייבה. ניצן הייתה אחראית לדיווחים למשרד להגנת הסביבה, לבקרות שנעשו ולעמידה באבני הדרך של התמיכה. כמו-כן הובילה ניצן את מפגשי צוות ההיגוי ואת הבהרת התהליך לבעלי תפקידים מרכזיים במועצה.

 

במהלך תקופת עבודתה הייתה לאחת מצוות המחלקה ותמיד ראתה את טובת המחלקה/ הרשות לנגד עינייה.

ניצן ביצעה את תפקידה במקצועיות וביסודיות תוך שמירה על יחסי אנוש טובים ונועם הליכות.

 

טליה מבור, מנהלת האגף לאיכות הסביבה, מועצה מקומית זכרון יעקב

"

"

"ניצן ליוותה את מועצה מקומית חורפיש במסגרת תכנית "סביבה שווה" של המשרד להגנת הסביבה. 

ניצן ערכה עבור המועצה בתקופה זו: סקר להצבת מסתורים, סיור מפגעי פסולת, בדיקת צרכי המועצה, הכנת תכנית עבודה שנתית, הכנת מכרזים לפינוי מפגעים ומסתורים לפחים ועוד.

בתחומים הנושקים לתחומים סביבתיים כמו תכנון נוף, תכנון מסתורים, תכנון רמפות, ידעה ניצן להביא את אנשי המקצוע המתאימים.

ניצן אף כיוונה את המועצה כך שתעמוד בדרישות המשרד להגנת הסביבה ויצרה קשר עם אנשי המקצוע הרלוונטים במשרד כשהיה צורך בכך.

אנו ממליצים על עבודת הצוות, המקצועיות והיסודיות של ניצן"

ואהיל עאמר, גזבר מועצה מקומית חורפיש

 

במשך שנתיים הובילה ניצן את התחום הסביבתי במועצה המקומית ראש פנה. עיקר העשייה בתקופה זו הייתה הפעלת הפרדת הפסולת לשני זרמים בישוב. ניצן השתתפה בהכנת התכנית המפורטת לשני זרמים ולאחר מכן הובילה את התהליך. כפרויקטורית להפרדה במקור הכינה תכנית עבודה מסודרת, הובילה את קמפיין ההסברה, הנחתה את המדריכים בבתי התושבים, הזמינה את הפחים הנדרשים, ערכה בקרות ועוד. כל מה שנדרש מהפרויקט היה תחת אחריותה. בתקופה בה הובילה ניצן את פרויקט ההפרדה במקור בראש פנה קיבלה הרשות תשבוחות מהמשרד להגנת הסביבה ומרשויות אחרות על רמת ואיכות ההפרדה. כמו-כן התושבים הביעו שביעות רצון גדולה מהפרויקט בסקר שנעשה בהובלתה.

 

במהלך שנים אלו סייעה ניצן לרשות למלא קולות קוראים לתמיכות בתחומי איכות סביבה שונים. כל הקולות קוראים שמילאה קיבלו תמיכה: חינוך סביבתי, אתר קומפוסטציה, רכישת משאית לאיסוף פסולת אורגנית, תג סביבה. ניצן ליוותה את הפרויקטים כאשר התקבלה התמיכה.

ניצן אף סייעה לרשות לממש את חוק האריזות על ידי תמיכה מקצועית וייעוץ בחתימה על הסכם עם תאגיד ת.מ.י.ר.

 

ברצוני לציין את המסירות והמקצועיות שניצן הפגינה במהלך שנים אלו. ניתן לחוש שנושא איכות הסביבה "זורם בעורקיה" והיא מובילה אותו מתוך שליחות ואכפתיות. כמו-כן ברצוני לציין את יכולתה לגייס את מובילי הדרך ברשות לתת דגש לנושאים אלו.

 

מוטי חטיאל, מזכיר מועצה מקומית ראש פנה

 

"

"

 

ניצן לוז שימשה כפרויקטורית ויועצת ליישום חוק האריזות בכרמיאל. במסגרת זו היא היתה אחראית על ניהול הנושא על פי אבני דרך, הטמעה ויישום של מערך איסוף האריזות בעיר.כמו כן היא העבירה הדרכות לגננות ולצוותים מקצועיים בעירייה. תפקידה כלל גם נוכחות בפורומים ובישיבות ומתן מענה פרסומי מקצועי בכל עניין וצורך שעלה.  

ניצן ביצעה את עבודתה במקצועיות, ביסודיות ובאחריות והפגינה ידע רב בתחום.

 

מרים דיקמן, מנהלת המחלקה לאיכות הסביבה, עיריית כרמיאל

"

"

"במסגרת תכנית "סביבה שווה" עבדה ניצן עם המועצה המקומית גוש חלב. ניצן החלה את עבודתה בקריאה מעמיקה של תכנית ניתוח מערך הפסולת שנעשתה עבור הישוב והעלתה את הנושאים המרכזיים מול מובילי המדיניות במועצה. 

ניצן הציעה התייעלות בתחומים רבים כמו: חוקי עזר, טיפול בפסולת אלקטרונית, פתרונות לסוגי פסולת שונים ועוד. כמו-כן קישרה ניצן בין תכניות אשכול גליל מזרחי ותכניות סביבה שווה על מנת להוציא את המירב מכל התמיכות ואף יזמה פגישות עם נציגי האשכול.

ניצן הכינה עבור המועצה שני מכרזים: מכרז לרכישת כלי אצירה ומכרז לפינוי ומיחזור מפגעי פסולת. ניצן הכינה את המכרזים במקצועיות וביסודיות. ניצן ערכה את כל הבדיקות המקדימות הנדרשות לפני עריכת המכרז   וליוותה את הביצוע.

ברצוננו לציין שניצן ביצעה את עבודתה במקצועיות, ביסודיות ובאחריות והפגינה ידע רב בתחום"

אליאס סבע, מזכיר מועצה מקומית גוש חלב

ניצן לוז: ייעוץ סביבתי, חינוך סביבתי, קיימות, פרוייקטים , הפרדת פסולת, הפרדת אריזות, פסולת אורגנית, מיחזור, איכות סביבה, הפרדה במקור 

bottom of page